MAVERA MÜZİK TOPLULUĞU

diver

Mâverâ Türk Müziği Topluluğu, 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerine başlamıştır. Topluluğun temel amacı Türk kültürüne hizmet etmek ve müziğimizin geçmişinden gelen özgünlüğü içerisinde icra edilmesini sağlamaktır.

Topluluğumuz 2007 yılına kadar üç kez Amerika turnesi gerçekleştirmiş, yurt içinde 7 konser ve TRT Ankara Radyosunda haftalık canlı yayınlar yapmıştır.

2007 yılında Kurucu üyelerimizden Bülent Uyaroğlu’nun vefatının ardından çalışmalarına beş yıl kadar ara veren topluluğumuz, 2012 yılından itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı kurumlarda çalışan sanatçılardan oluşan kadrosuyla etkinliklerine devam etmektedir.

Topluluğumuz Türk Tasavvuf müziği (Mevlevi Ayini – İlahiler), Klasik Türk Müziği, Folklorik müzik (Türkü – Zeybek havaları), Saz Müziği ve Fasıl müziği gibi değişik formlarda icrada bulunmaktadır.
İlahi Grubu Mavera Müzik Topluluğu ile ilgili konser organizasyonu, etkinlik teklifi, iletişim ve menajerllik bilgileri için iletişime geçebilirsiniz.

SANATÇININ BAZI VİDEOLARI

diver

SANATÇININ BAZI GÖRÜNTÜLERİ

diver

SANATÇI İÇİN TEKLİF İSTE

Formu doldurduktan sonra müşteri temsilcimiz size ulaşacaktır.

diver