ENDER DOĞAN

diver

Ender Doğan, Klasik Türk müziği sanatçısı ve neyzendir. 1970 yılında Malatya’da doğdu. Babası imam olduğu için dini müziğe yakınlık duydu. 1983 yılından beri İstanbul’da bulunmaktadır. Evli, üç kız çocuk babasıdır.

Müziğe 1984’te Eyüp Musiki Derneği’nde başladı. Kendisine İstanbul Üniversitesi Türk müziği korosunda 5 yıl boyunca şarkı söyledi. 1987 yılında ney üflemeye başladı. Çeşitli ney ustalarından ders aldı ve konser kayıtlarını dinledi. 1994 yılında TRT İstanbul Radyosu’na neyzen ve ses sanatçısı olarak girdi.

1996 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Felsefe öğretmenliği, ve bazı özel okullarda rehberlik çalışması yaptı.

Ney imal ettiği bir atölyesi vardır, 12 yıldır da özel ney dersi vermektedir. Geçen yıldan beri Yere Batan Sarnıcı’nda ney taksimleri ve saz eserlerinden oluşan Ney Akşamları adı altında 4 ney konseri vermiştir. Bu konser serisi halen devam etmektedir.
Neyzen, İlahi Sanatçısı Ender Doğan ile ilgili konser organizasyonu, etkinlik teklifi, iletişim ve menajerllik bilgileri için iletişime geçebilirsiniz.

SANATÇI İÇİN TEKLİF İSTE

Formu doldurduktan sonra müşteri temsilcimiz size ulaşacaktır.

diver