AHMET ANAPALI

diver

Mart 1974 istanbul Fatih’te doğdu. İlk orta lise tahsilini İstanbul’da tamamladı. Anadolu üniversitesi tarih bölümünde lisans, Marmara üniversitesi Ortadoğu ve islam ülkeleri araştırmaları enstitüsü sosyoloji ve antropoloji bölümünde yüksek lisans ve siyasal tarih bölümünde doktora eğitimini tamamladı.
1991 sonrası Kerkük’ten İstanbul’a göç eden Kerkük Türklerinin İstanbul sosyal hayatına entegrasyon problemlerini tez haline gerip YÖK’e sunan ve YÖK tarafından kitaplaştırılan Anapalı’nın Lozan konferansının sosyo pisikolojik açılımını resmî belgelerle açıklayan MASADA KAYBEDİLEN VATAN -LOZAN, 1919 -1922 yılları arasında Anadolu’daki gelişmeleri ve milli mücadeleyi saray gözünden, SULTAN VAHİDEDDİN HAN açısından anlattığı KURTULUŞUN FATURASINI ÖDEYEN ADAM ve Fatih Sultan Mehmet Han döneminin jeopolitik ve stratejik durumunu sosyolojik açıdan incelediği BİR CİHAN İMPARATORU SULTAN MEHMET HAN isimli kitapları bulunmaktadır.
habervakti.com, timeturk.com, milli gazete ve yeni akit gazetelerinde bir dönem köşe yazarlığı yapan Anapalı, güncel olarak aylık KUBBE DERGİSİNDE ve haber7.com’da düzenli yazılar yazmaktadır.
ÜLKE TV’de şehir tarihi temalı cumartesi akşamları TARİHTE YÜRÜYEN ADAM,
Pazartesi akşamları siyasal tarih temalı AKİT TV’de SAKLANAN TARİH,
Perşembe akşamları genel tarih temalı HİLAL TV’de TARİH KONUŞMALARI programlarını ve
AHABER’de haftalık olarak yayınlanan TARİH BELGESELLERİ ni hazırlayıp sunmaktadır. Geçmişte bir kaç radyoda canlı tarih programları sunmuştur.
Çeşitli bakanlara ve Başbakanlık danışmanlarına televizyon ve basın toplantıları bildirilerini hazırlama konusunda danışmanlık yapmaktadır.
Güncel olarak şehir içi, şehirler arası ve ülkeler arası konferanslar veren anapalı evli iki çocuk babasıdır.

SANATÇININ BAZI VİDEOLARI

diver

SANATÇININ BAZI GÖRÜNTÜLERİ

diver

SANATÇI İÇİN TEKLİF İSTE

Formu doldurduktan sonra müşteri temsilcimiz size ulaşacaktır.

diver