ÜMİT AKTAN

diver

Ümit Aktan, Türk spor spikeri, gazeteci, yazar, program sunucusu.

1949 yılında Aydın Nazilli’de doğmuştur. Lise yıllarından itibaren futbola başlamış ve Galatasaray altyapısına girmiştir. Burada yaşadığı talihsiz bir sakatlık sonucu futbolu bırakmak zorunda kalmıştır. 1972 yılında TRT’de spor spikerliğine başlayan Aktan aynı dönemler içinde çeşitli spor programlarında sunuculuk yapmıştır.

1975 yılında Türkiye Spor Yazarları Derneği ‘ne üye olan Ümit Aktan yine bu dönemlerde Son Havadis gazetesinin spor servisinde çalışmıştır. TGRT’nin kuruluşunda görev almış ve aynı kanalda maç yayınlarını anlatmıştır. Sonrasında TGRT’de spor ve yarışma programları sunmuştur. Daha sonrasında TGRT’den ayrılmış ve Kanal 6’da Haydi Maça adlı programı sunmaya başlamıştır.Daha sonrasında haydi Maça’yı Kanal A’da sürdürmüş ve 2009’da yayınını bitirmiştir. Ayrıca 2007-2014 yılları arasında TGRT Haber’de yayımlanan “Futbol Gecesi” adlı programda yorumculuk yapmıştır. A Spor kanalında Ziraat Türkiye Kupası maçlarının anlatımını yapmaktadır. Tercüman, Yeni Şafak ve Türkiye gazetelerinde spor yazarlığı yapmış/yapmaktadır.
Ümit Aktan ile konferans, söyleşi, panel organizasyonu, etkinlik teklifi, iletişim ve menajerllik bilgileri için iletişime geçebilirsiniz.

SANATÇININ BAZI VİDEOLARI

diver

SANATÇININ BAZI GÖRÜNTÜLERİ

diver

SANATÇI İÇİN TEKLİF İSTE

Formu doldurduktan sonra müşteri temsilcimiz size ulaşacaktır.

diver