HATİCE KÜBRA TONGAR

diver

Orta öğretimine Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Süper Lise Bölümünde başlayan Hatice Kübra Tongar, başörtüsü problemi nedeniyle okulu bırakıp, imam hatip eğitimini açık öğretim lisesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünde lisans eğitimi gördü. Bezm-i Âlem Vakıf Üniversitesi’nde 450 saatlik Aile Danışmanlığı teori, pratik ve süpervizyon eğitimini okul ikincisi olarak tamamlayarak ‘Aile Danışmanı’ ünvanını aldı. Arel Üniversitesi’nde Psikoloji, Üsküdar Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi alanında yüksek lisans yaptı. Deneyimsel Oyun Terapisi, Theraplay Oyun Terapisi, Projektif Çocuk Testleri, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi gibi pek çok terapistlik eğitimi aldı.

Yazı yazmak, ilkokul yıllarında başlayan kompozisyonlarla birlikte hep hayatında oldu. Makaleleri çeşitli dergilerde yayınlandı. Milat Gazetesinde haftalık köşe yazarlığı yaptı. Çocuğa dair birçok projenin metin yazarlığını yürüttü. Türkiye’nin ilk interaktif çocuk CD projesi olan Muallim Çocuk’un metinlerini yazdı. Ulusal radyo ve televizyon kanallarında pek çok çocuk eğitimi programı hazırlayıp sundu.

2009 yılından itibaren  toplam 20 kitabı yayınlandı. Bağırmayan Anneler kitabı yüzbinlerce annenin başucu eseri oldu. Yayınlandığı yıl Türkiye’nin en çok okunan çocuk eğitim kitabı unvanını aldı.

Kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşan ‘Bağırmayan Anneler’ sosyal medya hesabında annelerle buluşmaya devam eden Tongar, Türkiye’nin dört bir yanında seminerler veriyor. Ve her daim ‘eş’ ve ‘annelik’ rollerini layığıyla yerine getirme duasını sürdürüyor…

SANATÇININ BAZI VİDEOLARI

diver

SANATÇININ BAZI GÖRÜNTÜLERİ

diver

SANATÇI İÇİN TEKLİF İSTE

Formu doldurduktan sonra müşteri temsilcimiz size ulaşacaktır.

diver