ENDER TEKİN

diver

1978 yılında Kırşehir’in Özbağ kasabasında doğan ender tekin ilk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı müzik eğitimini kendi deyimiyle okul korosunda solist olarak üç ay bulunmasına rağmen tek bir eser okuyamadan tamamladı.
Eğitimine devam etmeyen ender tekin okul sonrası çalışma hayatına atıldı ve halen şoförlük yaparak hayatını kazanıyor. Nerden bilsin ki ailesinden belki bu kadar duyduğu oğlum oku yoksa pişman olursun sözünün bir gün gerçek olabileceğini dimi!

Ender Tekin için müzik o yıla kadar içinde beşeri aşklarını sakladığı ve şifresi ay ne kadar güzel, ya da sesin çok güzel, ya da ya süper, olan bir kasa idi ta ki o yazıp besteleyip söylediği şarkıları o kasaya koyup geçmişine gömene kadar ve o günden sonra müzik onun için içinde ilahi aşkların özlemlerin pişmanlıkların yalvarış ve yakarışların olduğu eserler den ibaret kaldı. Bu duygularla başladı ilahiler ezgiler yazmaya, ilk yazdığı eser efendim dediği Peygamber Efendimize Sallallahü Aleyhi Vesellem’e oldu Allah’ın izni ile de “Sende Köleyim” adlı ilk albümünü çıkarttı ardından ikinci albümü olan ellerim semada albümünü ve son olarak da “Oy Gülüm” adlı albümü sevenleriyle buluşturdu.

SANATÇININ BAZI VİDEOLARI

diver

SANATÇININ BAZI GÖRÜNTÜLERİ

diver

SANATÇI İÇİN TEKLİF İSTE

Formu doldurduktan sonra müşteri temsilcimiz size ulaşacaktır.

diver