ALİ TEL

diver

Hafız Ali Tel; 1983 Erzurum’da dünyaya geldi. İlkokulda okurken aynı zamanda, Babasından Kur’an-ı Kerimi yüzünden okumayı öğrendi. Rahmetli Hafız İsmail BİÇER Hoca efendinin Beyazıt Cami’indeki Tilavet odasında, tilavet dersleri aldı. 1993 yılında Amasya Büyük Ağa Medresesi’nde Seyit Ahmet FIRAT hocanın rahle-i tedrisinde hafızlık eğitimine başladı. 3 yıllık eğitimi süresinde Hafızlık, Tecvid, Talim ve Kıraat dersleri aldı. Amasya’da kaldığı zamanlarda Amasya Belediye Konservatuarı’nda Tasavvuf Musikisi dalında makam dersleri aldı ve çeşitli musıki topluluklarında görevlendirildi.

Ankara’da İmam Hatip Lisesi’nde okurken; Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmalarında il, bölge ve Türkiye birincilikleri bulunmaktadır. Askerlik dönüşü Diyanet İşleri Başkanlığında İmam-Hatip olarak Ankara Keçiören ve Konya’da görev yaptı. Halen Ankara Çankaya İlçesi Tapu Kadastro Camii’inde İmam Hatip olarak görev yapmaktadır.
Hafız Ali Tel ile ilgili organizasyonu, etkinlik teklifi, iletişim ve menajerllik bilgileri için iletişime geçebilirsiniz

SANATÇININ BAZI VİDEOLARI

diver

SANATÇININ BAZI GÖRÜNTÜLERİ

diver

SANATÇI İÇİN TEKLİF İSTE

Formu doldurduktan sonra müşteri temsilcimiz size ulaşacaktır.

diver